2,5 roku za námi!

října 08, 2018 MonicaLife 0 Comments


Krásné pondělí! Za námi je nádherný sluneční den (aspoň v Praze to tak bylo), jak se dnes máte? Vykročili jste do nového týdne tou správnou nohou? Já zrovna moc ne. Včera jsem šla s přítem spát o půlnoci a ráno v 5h vstávala, a tak to na mě bylo krásně znát.

Co se dnešního dne týče, tak je to vlastně den D. S přítelem máme dva měsíce a Ondrašek (můj syn) má dnes přesně 2,5 roku, už je to velký kluk. 👻

Chtěla jsem se s Vámi podělit o to, jak to vlastně vše bylo a jak to je!

Ondra je celkově strašně šikovný chlapeček, hodný, ale nebylo by to fér, kdyby byl jen hodný. Sám má někdy dny (skoro pořád), kdy je ten kluk opravdu, ale opravdu na pěst! Maminky budou určitě vědět o čem je řeč.


Ondra je poslední dobou dost hysterický, až moc. Jakmile není podle něj, tak máme oheň na střeše, skoro doslova! Začal si dost vymýšlet, vždy příjde, že něco chce a než se zvednete a dokážete mu splnit to, co chtěl, tak už by rád zas něco jiného, a tak je to teď vlastně pořád. Upřímně jsem z toho docela vedle, protože mě tohle dokáže hnout s nervami. Hodně se teď upnul na prasátko Peppa, Tlapková patrona nebo Mickeyho mouse. Když je den, kdy si uděláme válecí pohodu, dokáže to být spíš horor, protože malému princátku pustíte Peppu, kouká 2 minuty a chce Haf haf (tlapkovou patrolu), když dostane tu, tak po 5 minutách chce mickeyho a to už Vám doslova začínají týct nervy 😖. 
Abych tady malého jen neukamenovávala za špatného (to bych opravdu nerada!), musím taky říct, že je opravdu šikovný. Malý chodí do soukromé školky, kde musím říct je opravdu spokojený, on je hlavně samostatný, takže učitelky bych řekla mají většinu klidu od Ondry. Každé pondělí jezdí se školkou na plavání, protože co se vody týče, tak tu opravdu miluje, pak každou středu mají koně, ale těch se Ondra bojí, takže tam jsme neuspěli. Co se týče výletu nebo procházek, tak to školka umí, řekla bych, že Ondra se ve školce opravdu nenudí.

Chtěla bych Vám teď ke každému malému podnadpisu napsat co a jak zvládáme nebo nezvládáme.

Spaní přes den - spaní v noci
Když je Ondra ve školce mají nastaven příchod od 7:00-9:00. Ondra má jasně nastavený réžim, kdy v týdnu chodí spát nejlépe po večeři (najíst, vykoupat, pomodlit a spát 😅)! Ne samozřejmě navečeří se, vykoupeme, vyčistíme zoubky a jde spinkat. Spinká celou, což je super. Ráno vstává okolo 6:30 kdy si dá jen malou snídani a jedeme do školky. Ve školce si uděláme pápá a jde si hrát. Okolo 9:30 mají snídano svačinku - program - 11:30 oběd, pak spánek a odpoledne okolo 16:30 si Ondráška vyzvednu. Když nastane víkend, tak se snažíme réžim dodržovat krom brzkého vstávání, to nechávám malého spát déle, ale sám se probouzí okolo 8:00-9:00. S přítelem v dopoledních hodinách se snažíme nastavit nějaký program do oběda. Po obědě malého dáváme spinkat, kdy spí 2 hodiny. O víkendu dávám malého spát maximálně ve 21:00.

Strava
Malý k snídani má buď müsli s jogurtem, brumíka nebo pečivo s něčím. Ve školce mají svačinu, kdy většinou hraje roli ovoce, pečivo nebo jogurty. K obědu mají klasika teplé jídlo a k večeři mu doma vymýšlíme pokaždé teplou, ale lehkou večeři. Dříve byl Ondra zvyklý na obědy ze skleničky od Hami, to jsem odbourala a mám doma jen zásobu, když je to jen opravdu nutné (výlety, neuvařeno).
Co se ovoce týče, tak se snažíme dodržovat. Ondra má teď hodně rád mandarinky, banány nebo jablíčko. 

Pleny
Odnaučení plen je furt bohužel naší kapitolou, a doufám, že už ne na dlouho. Jelikož v tomhle ve školce není na ně moc spolehnutí, zkoušíme (hlavně přítel, protože má větší trpělivost) pleny odbourávat. Na doma jsme koupili slipečky, a tak ho dáváme co 15 minut čůrat buď na nočník nebo jsme koupili na záchod dětské prkénko. Daří se to, ale lhát nebudu, občasné nehody se bohužel stávají!

Povídání
Povídání to mu jde. Sice se najdou chvilky kdy mu opravdu není rozumět, ale je fajn, že z 90% už je jasně známo co po Vás vaše dítě chce. Když byl malinký, brečel a nikdo vlastně nevěděl proč, bylo to velké trápení, teď když brečí, tak většinou řekne i důvod 😀.

Toť k 2.5 roku našeho malého uličníka! 💛


You Might Also Like

0 komentářů: