PENĚZMA SI ŠTĚSTÍ ANI LÁSKU NEKOUPÍŠ

října 07, 2018 MonicaLife 0 Comments

Přeji Vám krásnou neděli. Jak se máte? Dost dlouho jsem přemýšlela o co bych se s Vámi podělila, aby to mělo grády 
Napadlo mě něco z mého života, něco co možná někdo z Vás určitě zná. Někdo podle nadpisu si možná říká ,,Jo to si taky myslím!”, ale nikdo podle mě neví o čem bude ta pravá řeč 
A tak Vás nebudu napínat a jdu s tím ven.

Bohužel se to bude týkat půjček. 

I já jsem zadlužená až po uši a nevím kam dřív skočit! Proč tento článek? Několik lidí, ať to byl někdo z Vás, někdo z kamarádů, z rodiny… Kdokoli! Dotaz zněl ,,Kde si na to vzala??” Kde asi! Půjčila si nebo si to vzala na splátky!
A sakra! Když jsem prvně nastoupila do mého zaměstnání, bylo mi 18let a dostala jsem HPP (hlavní pracovní poměr), tak to vlastně začalo! Mohla jsem si vzít půjčku nebo mít něco na splátky. Začalo to půjčkou na bydlení (vybavení bytu), pak to začalo iphonem 5C, pak se to začalo stupňovat. Půjčku kterou jsem měla na byt, tak jsem si mohla navýšit, co myslíte, že jsem udělala? Šla a navýšila ji! iPhone 5c se mi nelíbil, prodala jsem ho a vzala jsem si další na 5S, to už bylo lepší.
Když jsem pak měla možnost si půjčku nechat převést k jiné bance, abych platila méňě, tak jsem to samozřejmě udělala, ale ? Banka mi nabídla, že si mohu vzít peníze navíc, co jsem já udělala? Převedla si půjčky + k tomu vzala peníze navíc! Další oheň na střeše. V pohodě. Odešla jsem pak na mateřskou a půjčování a splátky pro mě skončily, protože na to Vám moc bank a splátkových firem nepřistoupí. No nevadí. Začali nebankovní půjčky ve stylu zaplo a kamali s úroky jako prase! Co mě nenapadlo ? Samozřejmě jsem si je brala, postupně zaplatila, a tak to bylo vlastně do nedávna, až jsem tyto půjčky díky lidem okolo sebe zaplatila, vrátila a bylo!
Víte to je část příběhu. Ano blog je o tom se vypsat, ale nejde mi o to se Vám tady vypisovat, ale o to poradit možná někteřím co se v tom plácají stejně jako já.
Jasně, já bych neměla co mluvit, když se v tom plácám a nemám o tom ani šajnu, ale právě proto!
Myslela jsem si, že když si vezmu půjčku, nakoupím si co chci (to na co bych bez peněz jasně neměla, nemohla mít) vezmu si na splátky to co bych nikdy snad mít nemohla, že budu šťastná a v pohodě……Ano, chvilku!
Pak se začínáte utápět v tom, že jste i v tom sami, bojíte se, že komukoli to řeknete, tak Vás uškrtí, bude na Vás řvát a stejně Vám to nepomůže. Naopak! Máte problém! Potřebujete ho řešit, to že se budete sami v sobě tímto ubíjet, tak naopak víc Vás to bude žrát, bude Vás to trápit, budete mít z toho depky, a pak to třeba dopadne tak, že skončíte u psychologa! Jasně psycholog není někdo za koho by jste se museli stydět, ale přece jen to není zrovna příjemné.
Když nad tím přemýšlím, je dost málo co jsem si z toho co jsem si koupila ať na splátky nebo si na to vzala půjčku co jsem si nechala. Třeba jak jsem psala, půjčka na kaukci a vybavení bytu? Nebydlím ani v bytě a do bytu co jsem koupila, tak mam akorát lampu.
Když jsem si jednou půjčovala na podnikání, jelikož jsem podnikala s kosmetikou, tak z toho se mi aspoň něco vrátilo, ale myslíte si, že z toho něco mám nebo využívám? Ne! Ano mám sice certifikát, který mi zůstane, ale samotný kurz me stál jeden den volna a 599Kč, to co stálo víc, byla kosmetika a věci kolem, nevyužívám ani kosmetiku a ani nepodnikám, takže opět nic. iPhone 5c, 5s, 7, 7+ a iPhone X, ta tyto iPhony jsem si brala půjčku nebo je brala na splátky a myslíte si, že nějaký mám? NE! Skončila jsem u použitého iphone 6s z mobil pohotovosti, který je defakto v háji, má v háji baterii, která je třeba vyměnit, takže až takhle to mám.
Obdivuji lidi, co si na splátky vezmou to, co opravdu potřebují….Například.
Rozbije se Vám lednička, nemá na to, aby jste jen tak z peněženky vytáhli 5000kč ne-li více, tak je jasné, že v tu chvíli Vám nezbyde nic jiného a musíte si půjčit. Jasně z ledičky asi jen takovou radost mít nebudete, ale přece jen lednice potřeba.
Pokud nemusíte, neberte si půjčky a ani nic na splátky!
Tím myslím pokud máte dobrý telefon, notebook nepotřebujete to opravdu tolik!
Tím myslím, aby jste si řekli dost důležitou věc předtím než se rozhodnete si něco brát na splátky nebo si brát půjčku, položte si tu důležitou otázku!

!!!!!POTŘEBUJI TO? JE TO OPRAVDU TAK NUTNÉ??!!!!

NEZADLUŽUJTE SE, POKUD TO OPRAVDU NENÍ NUTNÉ. BUDETE Z TOHO MÍT DEPRESE, BUDE VÁM Z TOHO ZLE!


You Might Also Like

0 komentářů: